Add a bookmark to get started

15 September 20213 minute read

DLA Piper wzmacnia praktykę projektów infrastrukturalnych i PPP

DLA Piper rozbudowuje kompetencje w zakresie projektów infrastrukturalnych oraz partnerstwa publiczno-prywatnego. We wrześniu 2021 r. do Kancelarii dołączyła na stanowisku Counsel Magdalena Zabłocka-Foulkes, ceniona specjalistka w tej dziedzinie.

Magdalena Zabłocka-Foulkes jest radcą prawnym. Koncentruje się na obsłudze złożonych projektów infrastrukturalnych, w tym realizowanych w ramach szeroko rozumianego partnerstwa publiczno-prywatnego (PPP). Jej doświadczenie zawodowe obejmuje ponad piętnastoletnią praktykę w czołowych międzynarodowych oraz polskich kancelariach prawnych. Była także radną w warszawskiej dzielnicy Bielany. Magdalena prowadziła prace zespołu doradców prawnych, technicznych i finansowych przy pierwszym w Polsce projekcie PPP w sektorze gospodarki odpadami (projekt spalarni w Poznaniu). Wspierała miasto Warszawa przy projekcie budowy i eksploatacji wiat przystankowych w modelu koncesji na roboty budowlane. Ma także bogate doświadczenie po stronie prywatnej: doradza klientom w sektorze gospodarki odpadami oraz infrastruktury społecznej.

Magdalena Zabłocka-Foulkes wnosi do Kancelarii dogłębną, praktyczną znajomość rynku projektów infrastrukturalnych, w tym szczególnie wdrażanych w formule PPP oraz praktyczną znajomość samorządu terytorialnego. To znaczące wzmocnienie zespołu, który prowadzi jedne z największych na polskim rynku projektówz sektora energetyki, transportu, infrastruktury miejskiej, drogowej, morskiej, a także wodno-kanalizacyjnej”, mówi Krzysztof Kycia, Partner Współzarządzający DLA Piper w Polsce.

Dołączam do Kancelarii cieszącej się dużym uznaniem rynku. Wspólnie z Adrianą Mierzwą-Bronikowską mamy ambitne plany na dalszy rozwój naszej praktyki: chcemy stworzyć najlepszą i najbardziej rozpoznawalną praktykę projektów infrastrukturalnych w Polsce”, podkreśla Magdalena Zabłocka-Foulkes, Counsel.

Rozwój zespołu znajduje odzwierciedlenie także w renomowanych międzynarodowych rankingach. Zarówno Chambers and Partners Europe 2021 jak i IFLR1000 2021 rekomendują praktykę oraz Adrianę Mierzwę-Bronikowską w kategorii projektów infrastrukturalnych. Z kolei The Legal 500 EMEA 2021 klasyfikuje DLA Piper w Tier 1 w dziedzinie zamówień publicznych, zaś Adriana Mierzwa-Bronikowska oraz Magdalena Zabłocka-Foulkes znajdują się w gronie prawników rekomendowanych w tym zakresie.

Print