Add a bookmark to get started

Aerial view of ocean
5 November 20202 minute read

DLA Piper doradcą PORR przy sprzedaży udziałów w Stal-Service w Polsce

Kancelaria DLA Piper doradzała PORR, jednej z wiodących firm budowlanych w Europie, przy sprzedaży wszystkich posiadanych udziałów w spółce Stal-Service na rzecz Celsa Huta Ostrowiec, huty w Polsce z prawie 200-letnim doświadczeniem w produkcji wyrobów stalowych.

PORR jest międzynarodową grupą budowlaną założoną ponad 150 lat temu. Grupa jest reprezentowana w Polsce przez własną spółkę zależną od 1993 roku. Główne obszary działalności PORR to budownictwo infrastrukturalne, kubaturowe i kolejowe, a także budownictwo inżynieryjne, energetyczne i hydrotechniczne.

Stal-Service jest producentem stali zbrojeniowej dostarczanej na rynek krajowy i zagraniczny z klientami w Polsce, Szwecji, Republice Czeskiej i Norwegii.

Zespół prawa spółek, fuzji i przejęć DLA Piper w Warszawie prowadzony był przez partnera Jakuba Domalika-Plakwicza, Annę Chrabotę-Bajson (senior associate) i Mateusza Zaleńskiego (counsel), wspieranego przez Michała Kuratowskiego (associate) i Bartosza Kuziołę (junior associate). Kwestie transakcyjne dotyczące nieruchomości były prowadzone przez Mirosława Całkę (senior associate). Partner współzarządzający DLA Piper w Warszawie, Krzysztof Kycia, przy wsparciu Szymona Sakowskiego (senior associate), doradzał w kwestiach regulacyjnych, natomiast partner Agnieszka Lechman-Filipiak doradzała w zakresie prawa pracy.

Print