Add a bookmark to get started

2 November 20212 minute read

DLA Piper kontynuuje ekspansję w Europie zatrudniając partnera w Polsce

Kancelaria DLA Piper poinformowała o powołaniu Łukasza Dynysiuka na stanowisko partnera w warszawskiej praktyce prawa podatkowego kancelarii.

Łukasz posiada ponad 14-letnie doświadczenie w zakresie prawa podatkowego i handlowego. Doradza polskim i zagranicznym przedsiębiorstwom w obszarze planowania podatkowego, tworzenia efektywnych struktur podatkowych, restrukturyzacji, a także podatkowych aspektów transakcji fuzji i przejęć. Doradza również w kwestiach podatkowych związanych z lokowaniem inwestycji zagranicznych w Polsce oraz w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Ma bogate doświadczenie w doradztwie dla sektora finansowego. Przed przejściem do DLA Piper, Łukasz był partnerem w kancelarii CMS w Warszawie.

Dodatkowo do praktyki prawa podatkowego dołączyła Małgorzata Krok, senior associate, która posiada praktyczne doświadczenie w zakresie postępowań podatkowych. Małgorzata pracowała w kancelariach prawnych (ostatnio w Sołtysiński Kawecki & Szlęzak) oraz w jednej z firm Wielkiej Czwórki.

Krzysztof Kycia i Jacek Giziński, partnerzy współzarządzający DLA Piper w Warszawie, powiedzieli: "Nominacja Łukasza jest kluczową częścią naszej strategii rozwoju w Polsce i w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Łukasz wnosi do zespołu wysoki poziom specjalistycznej wiedzy i ugruntowane relacje z klientami, które będą stanowiły podstawę naszej jakże już silnej oferty."

Jacques Wantz, globalny wiceprezes praktyki podatkowej DLA Piper dodał: „Region Europy Środkowo-Wschodniej nadal pozostaje w strategicznym centrum uwagi firmy a dołączanie Łukasza Dynysiuka do zespołu wzmocni jeszcze bardziej platformę obsługi naszych klientów. Jego dotychczasowa kariera i doświadczenie walnie przyczynią się do utworzenia szerszej oferty w Polsce w miarę dalszego powiększania się i rozszerzania obszaru działania naszego europejskiego zespołu.”

Print