Add a bookmark to get started

Abstract view of canyon
12 September 20223 minute read

DLA Piper doradcą Grupy Wirtualna Polska przy zawarciu umowy nabycia międzynarodowej Grupy Szallas

Jakub Domalik-Plakwicz oraz Marek Kłeczek, wraz z międzynarodowym zespołem prawników DLA Piper, doradzali Grupie Wirtualna Polska w związku z zawarciem z m.in. funduszami zarządzanymi przez PortfoLion Capital Partners warunkowej umowy nabycia Grupy Szallas, która jest właścicielem wiodących platform turystycznych do rezerwacji zakwaterowania na Węgrzech, w Czechach, Rumunii, Polsce i Chorwacji.

Na cenę nabycia składa się wartość przedsiębiorstwa (ang. Enterprise Value) Grupy Szallas w wysokości 72 mln euro, powiększona o wartość gotówki netto szacowana na dzień zamknięcia transakcji na ok. 10 mln euro. Grupa Szallas jest właścicielem platform do rezerwacji zakwaterowania, które są dziś marką pierwszego wyboru dla turystów. Dzięki akwizycjom oraz rozwojowi organicznemu, Grupa Szallas zapewnia dziś możliwość rezerwacji zakwaterowania na Węgrzech, w Czechach, Rumunii, Polsce oraz Chorwacji w oparciu o 4 główne marki (szallas.hu, noclegi.pl, hotel.cz, travelminit.ro). Ponadto, prowadzi serwisy oferujące pakiety spa (spa.cz), a także oferuje hotelowe kupony rabatowe (maiutazas.hu), usługi touroperatorów, vouchery umożliwiające korzystanie z atrakcji turystycznych oraz usługi w formule B2B. Na 5 rynkach Grupa Szallas oferuje zakwaterowanie łącznie w 87.000 obiektach.

Międzynarodowym zespołem transakcyjnym złożonym z prawników DLA Piper z Polski, Węgier, Wielkiej Brytanii, Czech oraz Rumunii kierowali Jakub Domalik-Plakwicz oraz Marek Kłeczek z biura DLA Piper w Warszawie.

W skład polskiego zespołu DLA Piper zaangażowanego w transakcję weszli ponadto: Kamila Możdżeń, Arkadiusz Karwala, Dominik Mizerski, Emilia Kalecka oraz Agnieszka Tarasiuk.

"Chciałbym serdecznie pogratulować naszemu klientowi, Grupie Wirtualna Polska za powierzenie nam wsparcia w realizacji tak złożonej, multijurysdykcyjnej transakcji, będącej pierwsza zagraniczną akwizycją Grupy Wirtualna Polska, mającej na celu stworzenie największej grupy platform turystycznych do rezerwacji krajowego zakwaterowania w Europie Środkowo-Wschodniej. Jednocześnie, mając na uwadze transgraniczny charakter transakcji, dziękuję naszemu całemu zespołowi z regionu CEE za najwyższy profesjonalizm i zaangażowanie w prowadzone prace. Jestem przekonany, że ta transakcja potwierdza nasze wiodące kompetencje w zakresie fuzji i przejęć w Europie Środkowo-Wschodniej" - powiedział Jakub Domalik-Plakwicz, partner praktyki prawa handlowego, fuzji i przejęć oraz prawa spółek DLA Piper w Warszawie.

Doradztwo w zakresie aspektów prawa węgierskiego, w tym w zakresie badania due diligence spółek z Grupy Szallas z siedzibą na Węgrzech, świadczyli: András Posztl, Gábor Molnár, Gábor Spitz, Blanka Börzsönyi, Kristóf Szeredi, Andor Boros, Imre Béres, Gábor Fejes, Fanni Oroszi, Helga Fehér, Bettina Újfalusi, Zoltán Kozma, Dániel Necz, Gergő Kóródi, Gábor Borbély, Attila Sári, Krisztina Várkonyi, Bettina Bonczok, Márk Rózsavölgyi, Katalin Banász, Eszter Tóth oraz Réka Reisz.

Doradztwo w zakresie aspektów prawa angielskiego świadczyli: Ben Forgiel-Jenkins i Irvin Shirvani.

Badanie due diligence spółek z Grupy Szallas z siedzibą w Czechach przeprowadzili: Miroslav Dubovský, Petr Samec, Jan Žídek, Ondřej Chlada, Jan Metelka, Petr Varvařovský oraz David Hron.

Badanie due diligence spółki z Grupy Szallas z siedzibą w Rumunii przeprowadzili: Ana-Maria Andronic, Monica Preotescu, Bogdan Buta, Corina Badiceanu oraz Diana Nacuta.

Dziękujemy za współpracę Grupie Wirtualna Polska (Adam Rogalinski, Jakub Moczulski), PortfoLion Capital Partners (Tibor Győrbiró, Bence Gergely), doradcom Sprzedających z Raymond James (Tomas Artner, Ilka Holtgreve) oraz doradcom prawnym Sprzedających z kancelarii Baker McKenzie Budapest (Daniel Oros).

Print