Add a bookmark to get started

28 August 20222 minute read

DLA Piper doradcą RWE przy nabyciu portfela projektów solarnych o mocy 3 GW w Polsce

Kancelaria DLA Piper doradzała RWE w związku z transakcją przejęcia jednego z największych na polskim rynku portfeli projektów solarnych o mocy przekraczającej 3 GW.

RWE przejęło polskiego dewelopera farm fotowoltaicznych Alpha Solar wraz z zespołem ok. 60 specjalistów. Niemiecki koncern konsekwentnie prowadzi ekspansję na polskim rynku wytwarzania energii solarnej. Transakcja jest strategicznym uzupełnieniem globalnego planu rozwoju energetyki słonecznej RWE o mocy 10 GW.

Chcę bardzo serdecznie pogratulować naszemu klientowi, spółce RWE, spektakularnej i niezwykle przyszłościowej inwestycji. Również w imieniu zespołu dziękuję za zaufanie i niezwykłą współpracę, która pozwoliła nam zrealizować tę wymagającą i złożoną transakcję. Nie byłoby to możliwe bez zaangażowania całego zespołu transakcyjnego DLA Piper w Warszawie, który od wielu lat specjalizuje się w doradztwie prawnym dla podmiotów z sektora energii odnawialnej, stając się jednym z wiodących zespołów M&A w sektorze energetycznym w Polsce. Mamy wszyscy powody, żeby być z tego dumni – powiedział Jacek Giziński, partner współzarządzający DLA Piper w Warszawie.

Z ramienia DLA Piper Poland transakcję prowadził Jacek Giziński. W skład zespołu transakcyjnego weszli prawnicy z praktyki prawa nieruchomości: Karolina Mądrzycka, która była odpowiedzialna za całościowe zarządzanie projektem i doradztwo w zakresie nieruchomości.

Transakcję z perspektywy prawa handlowego, fuzji i przejęć prowadzili: Marek Kłeczek oraz Arkadiusz Karwala przy wsparciu: Piotra Sitnika, Michała Celińskiego, Jakuba Niemca oraz Natalii Cichockiej.

W obszarze prawa pracy doradzała Emilia Kalecka, natomiast kwestie IPT wspierały Magdalena Koniarska i Olga Leśniewska.

Doradztwo w zakresie prawa energetycznego i zasobów naturalnych, któremu przewodził partner Łukasz Jankowski, świadczyli: Mateusz Koszel, Paweł Makaruk, Michał Giżewski, Jakub Karasiewicz, Aleksandra Kowalska oraz Paweł Szostek.

Kwestiami prawa ochrony środowiska związanymi z transakcją zajmował się szef tej praktyki, Dawid Krakowiak, a wspomagali go Sylwia Chrostowska i Michał Bobryk.

Print